\ Награде нашим певачима на такмичењу „Српске традиционалне песме“

Награде нашим певачима на такмичењу „Српске традиционалне песме“

У недељу, 17. новембра 2019. године, у ОМШ "Стеван Христић" у Младеновцу, одржано је треће по реду такмичење „Српске традиционалне песме“.
Нашу школу представило је 7 ученика одсека за српско традиционално певање из класе проф. Тање Вучковић и Јелене Дејановић. Већини од наших ученика ово је било прво такмичење, а некима чак и први наступ, те су трема и узбуђење били неизоставни.
Конкуренција је била велика и озбиљна. Наши ученици су се такмичили у првој категорији са ученицима средње школе. Жири је био у саставу: др Сања Ранковић, Јелена Симић и Јелена Глигорић - Милановић, који је био строг и праведан.
Пласман и награде наших ученика је следећи:
• Анастасија Лукић, 2. разред у класи проф. Јелене Дејановић - 1. награда (91 бод)
• Софија Стошић, 2. разред у класи проф. Тање Вучковић - 2. награда (88 бодова)
• Маша Грујић, 1. разред у класи проф. Тање Вучковић - 2. награда (86 бодова)
• Анђела Здравковић, 2. разред у класи проф. Тање Вучковић - 2. награда (82 бода)
• Хелена Ковачевић, 1. разред у класи проф. Тање Вучковић - 3. награда (78 бодова)
• Катарина Грујић, 1. разред у класи проф. Тање Вучковић - 3. награда (77 бодова)
• Марија Седларевић, 2. разред у класи проф. Тање Вучковић - 3. награда (77 бодова)
Такмичење је протекло у аутентичном традиционалном духу. Изводиле су се песме из различитих крајева Србије, а такмичари су се трудили да, у складу са својим вокално-техничким способностима, песме донесу што верније и у оригиналу, онако како су и забележене на терену, и да на овај начин очувају наш културни идентитет.