\ Награде нашим певачима на такмичењу „Српске традиционалне песме“

ИНФОРМАЦИЈА О УПИСУ У 1. РАЗРЕД МУЗИЧКЕ ШКОЛЕ

Поштовани родитељи,
У складу са актуелном ситуацијом и мерама које је предузела Влада Републике Србије, овим путем желимо да вас обавестимо о пријавама за упис ученика у 1. разред основне музичке школе ”Невена Поповић”за школску 2020/2021. године.
Сви родитељи заинтересоване деце која желе да похађају основну музичку школу ”Невена Поповић” могу да се јаве на следећи број телефона 064/85-45-312 или да оставе своје податке на следећу имејл адресу:upis.omsgrocka@gmail.com.
На овај начин родитељи ће добити потребне информације о начину извођења пријемног испита.
Слободних места има на следећим одсецима:
-за децу узраста од 7 до 9 година: гитара, виолина, флаута, виолончело, хармоника и клавир.
-за старије ученике од 10 до 18 година: одсек за Српско традиционално певање.
-за децу млађу од 7 година врши се упис у припремни разред.
Позивамо вас да нас контактирате путем наведеног броја телефона или имејл адресе, а ми ћемо вас упутити и дати вам све неопходне информације!
Драга децо, добро дошли!

РЕЗУЛТАТИ ПРИЈЕМНОГ ИСПИТА ЗА УПИС У 1. РАЗРЕД ОСНОВНЕ МУЗИЧКЕ ШКОЛЕ

Поштована децо и родитељи,
Ово су резултати пријемног испита за упис у 1. разред Основне музичке школе "Невена Поповић", одржаног у петак, 24. априла 2020. године.
У табелама се налазе имена и презимена ученика који су положили пријемни испит како у матичној тако и подручним школама.
Пријаве за упис у 1. разред се налазе на сајту школе, али ће вас контактирати и пријаве вам доставити наставници који су тестирали вашу децу.
Радујемо се дружењу са вама!
Пријемни испит је и даље у току. Добро дошли!

Награде нашим певачима на такмичењу „Српске традиционалне песме“

У недељу, 17. новембра 2019. године, у ОМШ "Стеван Христић" у Младеновцу, одржано је треће по реду такмичење „Српске традиционалне песме“.
Нашу школу представило је 7 ученика одсека за српско традиционално певање из класе проф. Тање Вучковић и Јелене Дејановић. Већини од наших ученика ово је било прво такмичење, а некима чак и први наступ, те су трема и узбуђење били неизоставни.
Конкуренција је била велика и озбиљна. Наши ученици су се такмичили у првој категорији са ученицима средње школе. Жири је био у саставу: др Сања Ранковић, Јелена Симић и Јелена Глигорић - Милановић, који је био строг и праведан.
Пласман и награде наших ученика је следећи:
• Анастасија Лукић, 2. разред у класи проф. Јелене Дејановић - 1. награда (91 бод)
• Софија Стошић, 2. разред у класи проф. Тање Вучковић - 2. награда (88 бодова)
• Маша Грујић, 1. разред у класи проф. Тање Вучковић - 2. награда (86 бодова)
• Анђела Здравковић, 2. разред у класи проф. Тање Вучковић - 2. награда (82 бода)
• Хелена Ковачевић, 1. разред у класи проф. Тање Вучковић - 3. награда (78 бодова)
• Катарина Грујић, 1. разред у класи проф. Тање Вучковић - 3. награда (77 бодова)
• Марија Седларевић, 2. разред у класи проф. Тање Вучковић - 3. награда (77 бодова)
Такмичење је протекло у аутентичном традиционалном духу. Изводиле су се песме из различитих крајева Србије, а такмичари су се трудили да, у складу са својим вокално-техничким способностима, песме донесу што верније и у оригиналу, онако како су и забележене на терену, и да на овај начин очувају наш културни идентитет.