\ Наступ наших ученика на отварању изложбе

Наступ наших ученика на отварању изложбе

У петак, 22. новембра 2019. године, самостална изложба „Ситеанци“ уметника Предрага Лојанице отворена је у Ранчићевој кући, галерији Центра за културу Гроцка. Поставку која се по први пут представља публици чини избор од преко 50 дела у категорији портрета, једне од вечних тема уметности. Назив изложбе потиче од скраћенице „Сите“ за уметнички простор Cite international des arts у Паризу и односи се на уметнике који бораве и раде у атељеима париског Cite-а, и који се међусобно тако називају.
Приликом отварања поставке представили су се ученици наше школе - ОМШ „Невена Поповић“: Јакша Грбовић - гитара у класи проф. Милоша Зубца; Елена Мијаиловић, Анђела Петровић, Тара Милосављевић, Јована Цветковић – флаута у класи проф. Миње Марчетић, уз клавирску сарадњу проф. Милоша Спасића.