\ Наступ наших ученика на отварању изложбе „Варошки салон“

Наступ наших ученика на отварању изложбе „Варошки салон“

Празнична изложба дела ликовне и примењене уметности „Варошки салон“ отворена је у Ранчићевој кући у среду 25. децембра 2019. године, пред бројном публиком. Ранчићева кућа у Гроцкој, споменик културе од великог значаја за Републику и стари варошки дом из 18. века данас је и галеријски простор Центра за културу Гроцка, који одише топлином и домаћом атмосфером. Празнична поставка обухвата дела преко тридесет ликовних и примењених уметника, и осмишљена је у празничном духу радости и даривања - као вид подршке стваралаштву. Посетиоцима и публици пружа јединствену прилику да себе и своје драге обрадују уникатним предметом или детаљем, који је рад сликара, вајара, или пак уметничког занатлије.
„Варошки салон“ ове године излаже радове у разноврсним техникама као што су акварел, уље на платну, пастел, графика, дигитална графика, фотографија и комбиноване технике, затим накит од сребра и бакра ручне израде, тематски израђене дрвене играчке, уникатне одевне детаље и предмете свакодневне намене...
Излажу: Мика Ловре, Марион Дедић, мр Весна Џакић, Весна Мишић, Ивана Блечић Стефановић, Игор Жутић, мр Љубица Шакић, мр Љубинка Буба Ђурђевић, Мирослав Штековић, Милан Митровић Макаби, Даница Веселиновић, Маја Раковић, Стоја Богојевић, Весна Мартиновић Маровић, Марија Наранчић, Новица Радојичић, Зорица Митровић Ђорђевић, Александар Ивић,Гордана Нешовић, мр Ивана Бабић, Виолета Спасов, Бранислава Милаковић, Невена Црногорац, Босиљка Антић, Маша Ничић, Гордана Мамић, Бојана Вујасиновић, Драгана Купрешанин, Новица Радојичић, Даница Трајковић, Јелена Пешић, др ум. Предраг Лојаница.
Приликом отварања изложбе наступили су ученици ОМШ „Невена Поповић“ из Гроцке - Јана Марковић (1. разред) и Хелена Ђуричић (3. разред) - клавир у класи проф. Вере Михок, Јана Николић – клавир (2. разред) у класи проф. Ивоне Игрутиновић, Петар Станојевић (2. разред) – хармоника у класи проф. Немање Дражића.
Дневни лист ПОЛИТИКА у свом електронском издању доноси вест о отварању изложбе "Варошки салон" у Ранчићевој кући. Погледајте на ОВОМ линку.