\ Наступ наших ученика на отварању изложбе у Центру за културу

Наступ наших ученика на отварању изложбе у Центру за културу

Самостална изложба „Ритам нереда” Данице Веселиновић, уметнице млађе генерације, отворена је у петак, 8. фебруара 2020. године, у Ранчићевој кући, галерији Центра за културу Гроцка. Упркос актуелним вирусима и распусту, публика свих узраста је уживала и у топлини варошког дома, и у пространству баште Ранчићеве куће. Поставка се састоји од четрдесетак дела малог и средњег формата, која у захтевној акварел техници представљају публици познату и блиску лепоту свакодневних кухињских предмета. Изложбу је отворила директорка установе Зорица Атић, историчарка уметности-кустос, а присутне је поздравила и уметница Даница Веселиновић, пожелевши им добродошлицу.
У музичком делу вечери наступили су ученици наше школе: Реља Дедић и Урош Гавриловић, ученици 5. разреда гитаре у класи наставника Милоша.