\ Посета професорке Сање Радиновић ОМШ „Невена Поповић“

Посета професорке Сање Радиновић ОМШ „Невена Поповић“

У понедељак, 02. новембра 2020. године, Основну музичку школу Невена Поповић посетила је професорка етномузикологије ФМУ у Београду др Сања Радиновић. Била нам је част и задовољство да будемо домаћини уваженој професорки, ауторки шездесетак радова на домаћим и међународним симпозијумима и објављених радова са научних скупова у домаћим и страним часописима као што су Studia Musicologica Academiae Scentiarum Hungaricae – an Interanational Journal of Musicology (Budapest), Македонски фолклор (Скопље), New Sound (Belgrade), Musicologia (Belgrade), Зборник Матице српске за сценске уметности и музику (Нови Сад), Гласник Етнографског музеја (Београд), Музички талас (Београд).
Овом приликом, професорка Сања Радиновић поклонила је школи и нашим ученицима клавира велики број нота из стваралачког опуса чувених композитора Баха, Хендла, Шумана, Дебисија, Чернија, Клементија, Хајдна, Моцарта, Бетовена и других аутора.
На радост присутних наставника и младих колега са клавирског одсека, професорка етномузикологије је била одушевљена разгледањем Кутка Невене Поповић и ношњама за наступе ученика Српског традиционалног певања.
У име ученика и наставника клавира захваљујемо се на поклону, лепом гесту и доприносу у неговању и чувању вредности основног музичког образовања.