\ Јавни час у Винчи

Јавни час у Винчи

У уторак, 10. новембра 2020. године, у просторијама нашег издвојеног одељења у Винчи, одржан је Јавни час ученика школе. Школом су одзвањали прелепи звуци гитаре, клавира и српског традиционалног певања.
Јавни час прошао је без присуства родитеља, у складу са мерама Кризног штаба Републике Србије за сузбијање заразне болести Ковид 19.
На вечерашњем Јавном часу, наступили су следећи ученици: Александар Мелник (I разред), Никола Милосављевић (I разред), Александар Ристић (I разред), Павле Атанасковић (II разред) и Стеван Марковић (II разред) из класе проф. Драгане Стевановић, Ива Вранић (I разред), Андреа Марковић (II разред), Матеја Вранић (III разред), Михајло Ристић (IV разред), Душан Поповић (IV разред), Стојан Грбић (IV разред), Никола Секулић (V разред) и Виктор Ђорђевић (VI разред) из класе проф. Вук Драгичевића, Емилија Ђорђевић (I разред), Василија Николић (I разред), Бојана Трајковић (I разред), Хелена Ђуричић (I разред), Вишња Димитријевић (I разред) и Хелена Ковачевић (II разред) из класе проф. Катарине Милосављевић, Дејан Стојилковић (I разред) и Вишња Јанковић (I разред) из класе проф. Ивоне Игрутиновић, Софија Младеновић (I разред), Јана Марковић (II разред), Марија Жижић (III разред), Миња Здравковић (III разред), Ања Здравковић (III разред), Лазар Ракић (III разред), Анђела Стаменковић (III разред), Хелена Ђуричић (IV разред), Марија Марковић (V разред) и Магдалена Стоиљков (VI разред) из класе проф. Вере Михок.
У оваквим околностима ученици су у потпуности схватили поменути начин организације и наступа, који је протекао у међусобној подршци и аплаузима међу ученицима и присутним наставницима.
Родитељи нису били ускраћени за доживљај наступа јер су им разредне старешине проследиле снимке.