\ Поклон нототеци Основне музичке школе ”Невена Поповић”

Поклон нототеци Основне музичке школе ”Невена Поповић”

Госпођа Анамарија Ковенз Вујић супруга композитора Александра С. Вујића поклонила је ОМШ “Невена Поповић” неколико партитура и четвороструки диск са музиком Александра С. Вујића.
Композитор Александар С. Вујић и пијанисткиња Невена Поповић, по којој наша школа носи име, имали су веома лепу сарадњу. Александар С. Вујић је компоновао клавирску свиту „Свита за Невену” коју је посветио Невени, а Невена је то дело изводила. Госпођа Вујић је желела да наша школа има те ноте као сећање на сарадњу ова два уметника која су оставила велики траг у нашој музичкој култури.
Поред тога, госпођа Вујић је поклонила и неколико лакших композиција клавир са називима „Шест комада”, „Комади за клавир”, „Из источне Србије”, „Јапанска песма - Трешњин цвет” за узраст основне музичке школе како би наши ученици могли да их изводе.
Овим путем се захваљујемо госпођи Вујић!