\ Јавни час ученика српског традиционалног певања у Умчарима

Резултати пријемног испита за упис у први разред:

1. Гроцка

2. Винча

3. Умчари

4. Врчин

Јавни час ученика српског традиционалног певања у Умчарима

У понедељак 14. јуна 2021. године, одржан је Јавни час ученица српског традиционалног певања. Представиле су се ученице првог разреда: Сара Миленковић, Анастасија Михаиловић, Тина Богдановић, Андреа Кужет, Љиљана Јовановић и ученице другог разреда: Милица Петровић, Ирена Трајковић, Милица Симић и Анастасија Лукић у класи наставнице Јелене Дејановић.
У складу са актуелнин мерама превенције за сузбијање пандемије, родитељи нису били у могућности да присуствују али су зато ученици слушали једни друге, уживали и међусобно се подржавали. Свака ученица се представила једном од традиционалналних песама са Косова у Метохије, Централне Србије или Босне и имала прилику да одсвира на клавиру једну од композиција коју је научила на часовима упоредног клавира код наставнице Марине Башић.
Последња је наступила ученица Анастасија Лукић, један од вуковаца наше школе, која је извела програм са протеклог такмичења и у њеном наступу су сви ученици видно уживали.