\ „Дете је дете да га волите и разумете“ – обележавање дечје недеље у ОМШ „Невена Поповић“

Основна музичка ”Невена Поповић” је обележавање Дечије недеље, у периоду од 4. до 10. октобра 2021. године, организовала кроз неколико активности.
Једна од активности је онлајн концерт ученика школе. На тај начин смо желели да представимо наше ученике и њихово музицирање.
Поред тога, осмислили смо и израдили кратак видео о дечијим правима. Циљ видеа је био да проверимо знање ученика о њиховим правима. Током усмених разговора смо са ученицима открили која су то њихова омиљена права. Снимили смо и направили интересантан колаж снимака. Наставници су имали задатак да представе нека од права деце из Конвенције о правима детета. Оба видеа су постављена на званични YouTube канал школе.

Онлајн концерт ученика

Дечија права из визуре ученика и наставника