\ Угледни час „Припрема за јавни наступ“

Угледни час „Припрема за јавни наступ“

Припрема за јавни наступ врло је битан елемент музичког образовања јер је и неизоставни део истог. У среду 17. 11. 2021. године Ана Јовановић, настаница српског традиционалног певања, одржала је угледни час управо на ову тему.
Часу су присуствовали ученице које у нашој школи похађају одсек за српско традиционално певање из Гроцке, али и издвојених одељења у Врчину, Винчи и Умчарима, као и ученици са других одсека, стручно веће за српско традиционално певање и чланови одељењског већа у Гроцкој.
Интересовање и ангажованост присутних било је велико. Након презентације шта је јавни насту, који су елементи јавног наступа, како се врши психолошка припрема и других битних тема, током практичног дела часа многи су се по први пут сусрели са процесом прављања фрузура и шминком за јавни наступ.