\ Прва награда за Основну музичку школу „Невена Поповић“ на 65. Републичком фестивалу музичких и балетских школа Србије

У суботу, 7. маја 2022. године, у Музичкој школи у Нишу наступила је екипа Основне музичке школе „Невена Поповић“ на 65. Републичком фестивалу музичких и балетских школа. Фестивал траје 7 дана, а такмиче се 72 средње и основне музичке школе.
Такмичење се одвија у две категорије – екипа солиста, где сваку школу представља 4 кандидата и екипа камерног састава или оркестра.
Нашу школу је ове године представљала екипа солиста, односно представљали су је следећи ученици, који су извојевали фантастичне резултате:
1. Петар Станојевић, 5. разред хармонике, класа Сузана Вуковић Пејић – 1. награда (97 бодова)
2. Исидора Петронијевић, 6. разред флауте, класа Тијана Јовев, клавирски сарадник Милош Аџић – 1. награда (96 бодова)
3. Јована Ђорђевић, 6. разред клавира, класа Катарина Фаркаш – 1. награда (94.33 бода)
4. Теодора Маторчевић, 4. разред гитаре, класа Невена Манојловић – 1. награда (91 бод)
ПЛАСМАН ОСНОВНЕ МУЗИЧКЕ ШКОЛЕ „НЕВЕНА ПОПОВИЋ“ ЈЕ ПРВА НАГРАДА СА 94.58 БОДОВА!
Све наведено је резултат једног доброг тимског рада, талента, вежбања, подршке свих наставика, а пре свега родитеља, јер без четвороугла ученик-наставник-родитељ-школа нема успеха, радости, среће и добрих резултата. А ми смо институција која то све поседује и зато се из године у годину све више истичемо.
Жири Републичког фестивала је састављен од 7 професора из музичких школа Србије, тако што њих бира Председништво Заједнице музичких и балетских школа, увидом у њихове радне и професионалне биографије.
Одабир 4 представника школе није лак. Да би се добила коначна екипа „А“, која ће представљати школу, претходи низ активности. Најпре спремити ученика обавезну композицију и остали део такмичарског програма. Затим, проћи низ преслушавања – од стручних већа до Наставничког већа, које бира најпре 8 најбољих. Након месец дана, опет се организује аудиција на којој Наставничко веће од 8 кандидата бира 4 представника школе у соло категорији. Све је то огроман стрес како за ученике и наставнике тако и за родитеље. Али професионалност запослених у школи и одабир најбоље спремних кандидата који ће нас представљати као школу, увек се покаже као најбољи избор.
Стога, хвала колективу на узајамној подршци, слози и заједничком раду. Хвала наставницима и ученицима који улажу угромне напоре при исцрпном свакодневном вишесатном вежбању, хвала родитељима што подржавају и улажу у своју децу и што нас све бодре и славе са нама наше успехе. Хвала колегама који не морају, а желе и крену са нама на такмичења како би подржали наставнике и ученике, а самим тим и своју школу!
Хвала нашој општини Гроцка, која кад год је у могућности подржи наш рад, било кроз афирмисање наших ученика на разним манифестацијама и догађајима било финансијски кроз помоћ при организовању одласка и боравка на такмичења.
И још једном све честитке Петру, Исидори, Јовани и Теодори, као и наставницима Сузани, Тијани, Катарини, Невени и Милошу на одличним резултатима које су постигли!
Директор школе
др Бранка Ивковић-Петронић