\ Наступ наших ученика на свечаном пријему ђака генерације града Београда

Наступ наших ученика на свечаном пријему ђака генерације града Београда

У уторак, 21. јуна 2022. године, наша школа је већ другу годину заредом имала част да својим наступом обогати културно уметнички програм на свечаном пријему ђака генерације у 2022. години, који се одржао у МТС дворани у центру нашег града.
Најбољи међу најбољима, чак 300 девојчица и дечака, оних највреднијих, најистрајнијих, окупило се у велелепној дворани како би се у славу њиховог рада, залагања и посвећености одржао културни програм, а потом и одало признање у виду поклона попут таблета, лаптоп-ова и књига.
Како доликује овој манифестицији прилику да химном ,,Боже правде” отвори свечани пријем имала је Хелена Ђуричић, ученица 2. разреда на одсеку за српско традиционално певање у класи наставнице Катарине Милосављевић.
Потом, ученицима и њиховим родитељима и гостима, обратио се министар просвете, науке и технолошког развоја господин Бранко Ружић и поручио да је велика част бити међу најбољих 300 ђака, те да су они будућност града Београда и да ће их држава и даље подржавати на путу ка великим постигнућима у образовању. Све ово не би било могуће без значајне подршке и труда наставника и родитеља - истиче Ружић.
Са жељом да се укаже на значај толеранције и космполитизма, хор флаута наше школе, праћен бендом под руководственом палицом Александре Стевановић и Милоша Зубца, је након обраћања министра извео традиционалну израелску нумеру ,,Хава нагила” и грчку традиционалну игру ,,Хасапико Григоро”.
Затим, присутнима се обратио директор Друге економске школе, господин Дејан Недић и поручио да најбољи ученици града Београда сведоче о томе да наша земља може да буде оптимистична када је реч о будућности. Између осталог, Недић је посветио ученицима и песму ,,Ученицима генерације са поштовањем”, у којој истиче да је током школовања било свега - и суза и смеха и успеха и падова, али да је то засигурно период у животу сваког појединца који оставља неизбрисив траг.
Његове фразе употпунио је звук флаута нашег хора са познатом италијанском песмом ,,Бела ћао” и за крај ,,Сашиним колом”.
Ученицима се обратио и господин Александар Кукољ, двоструки ђак генерације, а данас прослављени шампион Европе и светски вицешампион у џудоу. Својим обраћањем позивао се на жеље и снове, на младост, говорећи да само истрајним покушавањам, грешкама, успонима и падовима могу пронаћи оно што их истински испуњава од чега ће им зависити сутрадан и квалитет живота.
За крај, ученицима се обратио и секретар за образовање и дечју заштиту, господин Славко Гак, наводећи да су иза присутних ученика велика одрицања, као и да су дошли на врх, али да је заправо најтеже на врху остати. Управо из тих разлога и произлази жеља и напор да се најбољи ученици награде и мотивишу како би наставили да нижу своје успехе.
Крај културног програма уприличен је представом ученица Основне школе ,,Јован Јовановић Змај” и ,,Валцером Цвећа” из балета ,,Крцко Орашчић” који су извеле ученице из балетске школе ,,Лујо Давичо”.
Велика нам је част што већ две године заредом имамо прилику да обогатимо овакву свечаност и не преостаје нам ништа друго него да најбољима међу најбољима честитамо од срца и пожелимо им да сигурно и храбро корачају већ утабаном стазом ка својој будућности, а да се Секретаријату за образовање и дечју заштиту захвалимо на позиву. Велико хвала дугујемо и нашим сјајним ученицима који су узели учешће у културном програму и свакако наставницима, Александри Стевановић, Милошу Зубцу, Тијани Јовев, Емилији Гавриловић, Мињи Марчетић, Спасић Милошу, Ани Јовановић и Катарини Милосављевић који су се потрудили да на оваквој манифестацији са поносом представе нашу школу.
Директор ОМШ „Невена Поповић“
Др Бранка Ивковић-Петронић, с.р.