\ Једанаест награда нашим ученицима на такмичењу „Српска традиционална песма“

Једанаест награда нашим ученицима на такмичењу „Српска традиционална песма“

У недељу, 20. новембра 2022. године, у Основној музичкој школи “Стеван Христић” у Младеновцу, одржано је четврто такмичење „Српска традиционална песма”, чији је циљ очување српске културне баштине, популаризација српске традиционалне песме, као и подстицај за очување и неговање српске традиционалне музике.
Наши ученици са одсека за српско традиционално певање, такмичили су се у три категорије, а стручни жири су чинили: Мирјана Закић, Јелена Станојевић, Тамара Штрицки Сег и Јелена Глигорић Милановић.
На такмичењу „Српска традиционална песма” наши ученици су остварили завидан резултат. Укупно су освојили 4 прве, 3 друге и 3 треће награде у соло категорији и прву награду у категорији групног певања. То су следећи ученици:
-Класа Ана Јовановић:
1. Драгана Ђорђевић -I награда (98 поена)
2. Ана Миленковић - I награда (91 поен)
3. Софија Иванчевић - II награда (86 поена)
4. Маша Здравковић - II награда (84 поена)
5. Андрија Тријић - III награда (72 поена)
- Класа Катарина Рудић
1. Хелена Ђуричић - I награда (96 поена)
2. Емилија Ђорђевић - III награда (75 поена)
3. Вишња Димитријевић - III награда (74 поена)
- Класа Исидора Арсић
1. Ива Богдановић - I награда (92 поена)
2. Анђела Лукић - II награда (89 поена)
Вокална група “Невена”, коју су чиниле ученице из класе Ане Јовановић и Катарине Рудић: Ана Миленковић, Драгана Ђорђевић, Миона Чкоњовић, Марија Томић, Маша Здравковић, Емилија Ђорђевић, Хелена Ђуричић и Вишња Димитријевић, освојила је I награду (96 поена).
Честитамо нашим ученицима, као и наставницама Ани, Катарини и Исидори на бројним наградама, које су резултат великог труда, залагања и одличне сарадње.