\ Новогодишњи рок концерт Компањероса у библиотеци „Илија Гарашанин“

Новогодишњи рок концерт Компањероса у библиотеци „Илија Гарашанин“

У суботу, 31. децембра 2022. године, у просторијама библиотеке града Београда, огранак „Илија Гарашанин“ у Гроцкој, одржан је трећи по реду концерт ученика ОМШ „Невена Поповић“. За ову свечану, пред новогодишњу ноћ наступио је рок бенд „Компањероси“, које води и музици подучава наставник Милош Зубац.
Овај матине је посетило много заинтересоване публике, која је имала прилике да ужива у нумерама домаће и стране рок сцене, старих и нових хитова. Наши ученици су и сами уживали у свирању и певању следећих песама: „Тишина“ (Бајага и инструктори), „Дунавом још шибају ветрови“ (Ју група), „220 у волтима“ (Бајага и инструктури), „Bella ciao“ (италијанска песма), „Give me one reason“ (Т. Чепман), „Belevier“ (Imagine dragons), „Увек на крају“ (Пилоти), „Лептирићу шаренићу“ (Кугуарски) и „Чудна шума“ (Ју група).
Наши ученици који су својим музичким способностима, односно интерпретацијама улепшали данашњи дан су: Алекса Паунић и Софија Митрић – електричне гитаре, АРСЕНИЈЕ Савковић и Мила Кијевчанин – бас гитаре, Михаило Јовичић – бубањ, Јован Николић – клавијатуре, Вишња Деспотовић, Ирена Николић, Тијана Станковић, Јакша Грбовић и Коста Кртић – вокали. Наравно, незаобилазни и саставни део овог великог тима је и њихов вођа и идејни креатор, наставник Милош Зубац.
Извођењем овог дивног репертоара завршавамо концертне активности у овој, календарској 2022. години. Остаје нам само да, у име ученика и колектива ОМШ „Невена Поповић“, од срца пожелимо свима много доброг здравља, радости, осмеха, остварених снова....Срећан Божић и Година Нова“.