\ ДЕМУС 1

ДЕМУС 1

РЕЗУЛТАТИ ОПШТИНСКОГ ТАКМИЧЕЊА 2019. НАЈРАСПЕВАНИЈЕОДЕЉЕЊЕ, ЗЛАТНА СИРЕНА И МАЛИ ВОКАЛНИ САСТАВИ
УЧЕНИКА ОСНОВНИХ ШКОЛА ГРАДСКЕ ОПШТИНЕ ГРОЦКА
-ДЕМУС 1-

У оквиру Дечијих музичких свечаности, у среду, 23. јануара 2019.године, одржано је такмичење „ Најраспеваније одељење“, „ Златна сирена“ и „Мали вокални састави“ у Основној школи „Милоје Васић“ у Калуђерици, а у организацији Пријатеља деце општине Гроцка.   Ове године учествовало је одељење ОШ „Свети Сава“ из Врчина, као и соло певачи-„ Златне сирене“ из ОШ „ Никола Тесла, Винча и ОШ „Свети Сава“, Врчин .
Учествујући у овим активностима деца имају још једну прилику да упознају и заволе музику, да доживе лепоту и радост заједничког музицирања, да упознају музичке вредности и испољавају пажњу и поштовање према музицирању других.
Такмичење је одржано у складу са Пропозицијама ДЕМУС-а о такмичењима ученика основних школа у организацији Пријатеља деце Београда и Пријатеља деце општине Гроцка. ОМШ „ Невена Поповић“, Гроцка подржала је манифестацију стручним учешћем жирија у саставу: Бранислава Тријић, наставник солфеђа, Катарина Милосављевић, етномузиколог и председник жирија Александар Радовановић, наставник солфеђа. Жири је оцењивао поштујући следеће критеријуме:

-чистота интонације, изражајност у интерпретацији песме и квалитет гласа гласа

На основу пропозиција, жири је одлучио пласман на градско такмичење имају првопласирани:

1.„Најраспеваније одељење“- ОШ „Свети Сава“, Врчин 3.разред, „Жалба“ и „ Разгранала грана јоргована“,проф.муз.културе Ива Ивовић и учитељица Бојана Теофиловић; инстр.пратња Драгна Ђорђевић, 3.разред.
2.Дечија забавна песма, II категорија, Драгана Ђорђевић 3.разред, ОШ „Свети Сава“, Врчин, „“Let it Go“(song from Disney' animated feature film „Frozen“) “
проф.муз.културе Ива Ивовић, инст.пратња Ива Ивовић.
3.Народна песма –ДОМАЋА, категорија III Ђорђе Радуловић, 6.разред, ОШ „Никола Тесла“, Винча, „ Ранио сам јутрос рано “,проф.муз.културе Ружица Миљковић.
4.Народна песма –ДОМАЋА, категорија IV Николина Ждеро 8.разред, ОШ „Никола Тесла“, Винча „Шетнала се Кузум Стана“,проф.муз.културе Ружица Миљковић
5.Популарна забавна песма свих епоха, IV категорија Милица Ђорђевић 7.разред, ОШ „Свети Сава“, Врчин, „ One Moment in Time “,проф.муз.културе Ива Ивовић, инст.пратња Ива Ивовић
Захваљујемо свим такмичарима, наставницима и члановима жирија на преданости, одговорности и директору Небојши Трифићу, наставнику музичке културе Огњену Марковићу, свим члановима колектива ОШ „Милоје Васић“, музичкој школи „Невена Поповић“ и и директорки Бранки Ивковић Петронић, Удружењу „Пријатељи деце“ одговорним за организацију и реализацију целокупне манифестације.

У Калуђерици,
23. 01. 2019. године