\ Наступ наших ученица певања на манифестацији „Пливање за Часни крст“ у Винчи 2023

Музика као лек

muzika medicina

Пријатељи школе

tarisio2

Треба да се зна

treba da se zna

header

Наступ наших ученица певања на манифестацији „Пливање за Часни крст“ у Винчи 2023

У четвртак, 19. јануара 2023. године, на верски празник Богојављење, одржана је традиционална манифестација ,,Пливање за Часни крст" у Винчи.
Након Свете литургије у Храму Светих Апостола Петра и Павла у Винчи, која је почела у 8.30 и великог водоосвећења у Литијском ходу са Часним крстом, кренуло се ка обали Дунава до Археолошког налазишта „Бело Брдо“ у Винчи.
Саму манифестацију ,,Пливање за Часни крст", отвориле су химном „Боже правде“ наше ученице са одсека за српско традиционално певање из класе Катарине Рудић, а потом и испратиле сплетом песама, ,,Да сам извор вода 'ладна" (песма из централне Србије), ,,О, мој Миле медени" (песма са Кордуна) и ,,У мајке су три девојке" (песма из западне Србије).
Захвални што смо и ове године песмом узели учешће и што нас је Богојављења радост обасјала и угрејала наша срца.