\ Отварање изложбе радова са 23. Ликовне колоније

Отварање изложбе радова са 23. Ликовне колоније

У петак, 15. октобра 2021. године, колективна изложба радова насталих на 23. Ликовној колонији општине Гроцка представљена је у варошкој Ранчићевој кући, заштићеном културном добру Србије, уједно галерији и седишту Центра за културу Гроцка.
Смотра је окупила ликовне и примењене уметнике из Београда, Власотинца, Јагодине, Смедерева... који су за собом оставили двадесет радова у техникама уље и акрилик на платну, акварел, пастел, комбинована техника, фотографија... Учесници колоније били су др ум. Анамарија Вартабедијан, Немања Арсић, Мила Гајин, Јелена Виторовић, Милена Виторовић, Јован Спасић, Игор Мандић, Марион Дедић, Мика Ловре, Ивана Блечић Стефановић, мр Љубица Шакић, Милан Митровић, у селекцији Зорице Атић, историчарке уметности и директорке установе културе у Гроцкој.
Приликом отварања изложбе наступили су ученици наше школе: Маргита Будимировић (3. разред клавира у класи Маје Вучковић, Наталија Михајловић, 3. разред клавира у класа Маје Вучковић, Софија Остојић, 3. клавира у класи Нине Косанић и Елена Матејић, 2. разред клавира у класи Андријане Ђокић.
Више о изложби можете прочитати и у електронском издање „Политике“ на ОВОМ линку.