\ Наступ наше групе певача на отварању новогодишње изложбе „Варошки салон“

Наступ наше групе певача на отварању новогодишње изложбе „Варошки салон“

Празнична изложба ликовне и примењене уметности „Варошки салон“ отворена је у среду 26. децембра у Ранчићевој кући, галеријском простору Центра за културу Гроцка. Овај варошки дом Гроцке, по коме је изложба и понела назив, потиче из 18. века и споменик је културе од великог значаја за Републику.
Изложена поставка обухвата радове 24 ликовна и примењена уметника, као и одабраних занатлија, а осмишљена је у празничном духу радости и даривања. Полице и витрине „Варошког салона“ ове године излажу радове малог до средњег формата у техникама акварел, графика, дигитална графика, пастел, уље на платну, фотографија, затим накит од сребра и бакра, тематски израђене дрвене играчке, огртаче, капе и уникатне одевне детаље... Изложба као вид подршке уметницима и стваралаштву, пружа могућност посетиоцима и публици да себе и своје драге особе почасте предметом или детаљем ручне израде, радом сликара, вајара, уметничког занатлије.
Излажу: Мика Ловре, Марион Дедић, мр Весна Џакић, Весна Мишић, Ивана Блечић Стефановић, Михајло Војновић, Игор Жутић, мр Љубица Шакић, Марија Шормаз, мр Љубинка Буба Ђурђевић, Предраг Пеђа Милошевић, Мирослав Штековић, Ивана Костић, Стоја Богојевић, Драгана Ђоковић, Бранислава Милаковић, Невена Црногорац, Босиљка Антић, Маша Ничић, Гордана Мамић, Бојана Вујасиновић, Драгана Купрешанин, Новица Радојичић, Даница Трајковић.
Приликом отварања изложбе наступиле су ученице одсека за српско традиционално певање ОМШ „Невена Поповић“ из Гроцке, Љубица Мишић, Нина Ранковић, Илинка Ђурђевић из класе проф. Ане Јовановић. Присутна публика имала је прилику да чује песму из Босилеградског Крајишта “Оро се вије“, песму са Косова “Билбил пиле“ и Горанску песму “Мори Севдо,Севдалијо“.

Погледајте фотографије>>