\ Наступ наших ученица на прослваи Дана државности у Болечу

Наступ наших ученица на прослваи Дана државности у Болечу

У суботу, 15. фебруара 2020. године, у Дому културе у Болечу, поводом Дана државности, одржан је помен у знак сећања на кнеза Јанка Гагића који је погубљен у сечи кнезова од стране Турака. Положени су венци у дворишту цркве Вазнесења Господњег у Болечу. Јанко Гагић је био становник приградског насеља Болеча. Затим је одржана kултурна манифестација у Дому Културе у Болечу, где су истој присуствовали председница Општине Гроцка Живадинка Аврамовић, као и заменик Општине Гроцка Раде Иветић.
На приредби су наступиле ученице са одсека за српско традиционално певање у класи проф. Јелене Дејановић: Бојана Величковић, Тијана Ђорђевић, Лана Љубисављевић, Андреа Пауновић, Милица Петровић, Данијела Степановић и Ирена Трајковић.
Чување културног и историјског наслеђа је од велике важности, а наш је задатак да сачувамо од заборава наше значајне суграђане. Била нам је част што смо учествовали на оваквој манифестацији и надамо се да ће бити још прилика за овакву сарадњу.