\ Прва награда нашој младој виолинисткињи на Међународном такмичењу гудача „Guarneri fest“

На првом међународном фестивалу гудача под називом “Guarneri fest” које се одржава у Бањи Ковиљачи, своје умеће показала је ученица првог разреда виолине Нађа Младеновић у класи Марије Цвејић и освојила прву награду (95 поена).
Такмичење се састоји из две етапе и траје 4 дана (ове године од 16. до 20. маја). Најбољи млади музичари добијају прилику да их на гала вечери прати Камерни гудачки оркестар и са њима изводи победничке такмичарске композиције.
Младе гудаче оцењује седмочлани, међународни жири, састављен од еминентних професора и уметника из Белорусије, Румуније, Јужне Кореје, Украјине, Северне Македоније и Србије. Супервизор фестивала је професор др Владимир Марковић, уметнички директор Гуарнери феста.
Ово значајно такмичење употпуњено је стручним предавањима и то:
1) Предавањем о погледу еминентних професора на педагогију и различите школе гудачких инструмената
2) Предавањем о градитељству гудачких инструмената.