\ Награде нашим младим пијанистима на такмичењу „Млади виртуоз“ у Београду

Награде нашим младим пијанистима на такмичењу „Млади виртуоз“ у Београду

Двадесето по реду такмичење за ученике од 1. до 3. разреда основног музичког образовања и васпитања, под називом „Млади виртуоз“, одржава се у периоду од 21. до 28. маја 2022. године у ОМШ „Петар Коњовић“ у Београду.
Првог и другог дана такмичења прилику да покажу своје музичке вештине имали су ученици клавира, подељени у категорије по разредима које похађају.
Нашу школу су представљале следеће пијанисткиње, које су оствариле веома запажене резултате:
  • Софија Остојић, 3. разред клавира у класи Нине Косанић – 2. награда, 2. место (90 поена)
  • Елена Матејић, 2. разред клавира у класи Андријане Ђокић – 2. награда (86 поена)
  • Ива Љубисављевић, 1. разред клавира у класи Андријане Ђокић – 2. награда 85 поена
  • Софија Јанковић, 1. разред клавира у класи Андријане Ђокић – 2. награда (85 поена).
Честитамо од срца Софији, Елени, Иви и Софији, као и њиховим настаавницама Нини и Андријани на великом труду, уложеном раду и храбрости да се опробају на традиционалном такмичењу ученика млађих разреда у којима се дуги низ година, у свакој категорији такмичи по најмање 50 најбољих кандидата. Верујемо да ће нас и у будућности увесељавати својим успесима.