\ Јавни час у Умчарима

Јавни час у Умчарима

У четвртак, 28. марта 2024. године, у издвојеном одељењу наше школе у Умчарима, одржан је Јавни час ученика виолине, гитаре, хармонике, флауте, српског традиционалног певања и упоредног клавира.
Следећи ученици су нам пружили прилику да уживамо у њиховим наступима: Дуња Вуковић (1. разред), Андреј Драговић (3. разред), Душан Кукољ (4. разред), Ана Вељовић (6. разред) - ученици гитаре у класи Невене Манојловић; Затим - Дуња Иванчевић, Лена Ђорђевић (1. разред), Магдалена Маторчевић (3. разред) - ученице флауте у класи наставнице Богдане Меденице, које је на клавиру пратио Милан Медошевић, као и следеће ученице виолине - Марија Зарић, Дуња Мрачић (1. разред), Сташа Недељковић (2. разред), Исидора Тодоровић, Драгана Душић (3. разред), Јана Велашевић (4. разред) и Николина Благојевић (5. разред) - све у класи Надежде Димитријевић. Затим, Петар Антонијевић (1. разред) и Огњен Зарић (3. разред) - ученици хармонике у класи Сузане Вуковић-Пејић. Ученице са одсека српског традиционалног певања: Магдалена Маторчевић, Драгана Душић, Николина Благојевић, Јана Велашевић, Теодора Маторчевић, Ива Богдановић и Нина Вељовић - у класи Исидоре Симанић, и ученици са одсека упоредног клавира у класи Драгане Пешић: Драгана Душић, Софија Михајловић, Дуња Милић, Елизабета Михајловић, Магдалена Маторчевић, Андреј Драговић (1. разред) и Нина Вељовић (3. разред).
Јавни час је протекао у ведрој и позитивној атмосфери, а сваки наступ био је испраћен громогласним аплаузом.
Сви присутни су се сложили да већ сада жељно ишчекују следећи јавни наступ, јер је евидентно колико је овај вид активности из више разлога и користан и леп.